The Light

Szarych Szeregów 27 60-462 Poznań, Poland
biuro@thelight.pl

Wycieczka do Centrum Światła – Philips

Przed świętami Bożego Narodzenia mieliśmy okazje zwiedzania Centrum Światła zlokalizowanego w  Pile. W tym roku zostało ono zmodernizowane, bo przecież technologia idzie do przodu. Szczególnie w oświetleniu LED. Samo centrum ma 700 metrów kwadratowych i umieszczono w nim przykładowe pomieszczenia takie jak pokój hotelowy, restauracje, pomieszczenia biurowe, sklepy oraz fragment ulicy.

wycieczka_fabryka_philips_pila_mozliwosci_w_oswietleniu_the_light_lampy_poznan_mini_27.jpg 

 

Na wejściu przywitała nas lampa stworzona z paneli OLED, właściwie to chyba nie jest już lampa a monitor, panel multimedialny, sami nie wiemy jak to nazwać. Zobaczcie sami na filmach poniżej.


 


Kolejne etap naszej wycieczki to zrozumienie podstaw światła. Było o różnicach między rodzajami światła czyli tradycyjnych, halogenowych i oczywiście LED. Poruszaliśmy takie kwestie jak barwa światła, wskaźniki oddawania barw a także sposoby oświetlenia ekspozycji w najbardziej atrakcyjny sposób. Human Centric Lighting to koncepcja według której nasze ciało może być stymulowane - pobudzane bądź relaksowane - poprzez światło.


wycieczka_fabryka_philips_pila_mozliwosci_w_oswietleniu_the_light_lampy_poznan_mini_03.jpg wycieczka_fabryka_philips_pila_mozliwosci_w_oswietleniu_the_light_lampy_poznan_mini_02.jpg wycieczka_fabryka_philips_pila_mozliwosci_w_oswietleniu_the_light_lampy_poznan_mini_04.jpg wycieczka_fabryka_philips_pila_mozliwosci_w_oswietleniu_the_light_lampy_poznan_mini_05.jpg


Następnie przeszliśmy do „restauracji” gdzie zobaczyliśmy kilka inspiracji przy użyciu paneli ledowych. Kolejny etap to „hotel” i jego najbardziej znane nam pomieszczenia, czyli korytarz i pokój z łazienką. Rozmawialiśmy o różnych wersjach oświetlenia idealnego w danym momencie (poranki, wieczory, oglądanie TV itd.). W łazience sprawdzaliśmy różne wersje oświetlenia przed lustrem, bardzo ważne nie tylko dla kobiet.


wycieczka_fabryka_philips_pila_mozliwosci_w_oswietleniu_the_light_lampy_poznan_mini_09.jpg wycieczka_fabryka_philips_pila_mozliwosci_w_oswietleniu_the_light_lampy_poznan_mini_08.jpg wycieczka_fabryka_philips_pila_mozliwosci_w_oswietleniu_the_light_lampy_poznan_mini_12.jpg wycieczka_fabryka_philips_pila_mozliwosci_w_oswietleniu_the_light_lampy_poznan_mini_06.jpg


Następnie przenieśliśmy się do pomieszczeń biurowych jak gabinety i sala konferencyjna. Ale najbardziej ciekawymi pomieszczeniami były sklepy o raz witryny sklepowe, ekspozycje i co najważniejsze przebieralnie. To tam przecież podejmujemy decyzje o zakupie, to tam powinno być odpowiednio jasne światło o wysokim współczynniku oddawania barw.


wycieczka_fabryka_philips_pila_mozliwosci_w_oswietleniu_the_light_lampy_poznan_mini_10.jpg wycieczka_fabryka_philips_pila_mozliwosci_w_oswietleniu_the_light_lampy_poznan_mini_11.jpg


Przy okazji poznaliśmy kilka nowych produktów marki Philips, ale najbardziej zaciekawiło nas nowe rozwiązane dotyczące przesyłania „internetu” za pomocą światła nazwane LiFi. Funkcja ta pozwala między innymi na dokładne śledzenie klienta w sklepie i kierowanie go do odpowiednich półek gdzie znajduje się towar który poszukuje.


wycieczka_fabryka_philips_pila_mozliwosci_w_oswietleniu_the_light_lampy_poznan_mini_13.jpg wycieczka_fabryka_philips_pila_mozliwosci_w_oswietleniu_the_light_lampy_poznan_mini_19.jpg wycieczka_fabryka_philips_pila_mozliwosci_w_oswietleniu_the_light_lampy_poznan_mini_29.jpg wycieczka_fabryka_philips_pila_mozliwosci_w_oswietleniu_the_light_lampy_poznan_mini_30.jpg wycieczka_fabryka_philips_pila_mozliwosci_w_oswietleniu_the_light_lampy_poznan_mini_31.jpg wycieczka_fabryka_philips_pila_mozliwosci_w_oswietleniu_the_light_lampy_poznan_mini_20.jpg


Na koniec udaliśmy się na ulice gdzie zaprezentowano nam możliwości oświetlenia zewnętrznego i sposoby oświetlenia budynków.


wycieczka_fabryka_philips_pila_mozliwosci_w_oswietleniu_the_light_lampy_poznan_mini_24.jpg wycieczka_fabryka_philips_pila_mozliwosci_w_oswietleniu_the_light_lampy_poznan_mini_25.jpg wycieczka_fabryka_philips_pila_mozliwosci_w_oswietleniu_the_light_lampy_poznan_mini_23.jpg wycieczka_fabryka_philips_pila_mozliwosci_w_oswietleniu_the_light_lampy_poznan_mini_22.jpg wycieczka_fabryka_philips_pila_mozliwosci_w_oswietleniu_the_light_lampy_poznan_mini_21.jpg 


Musimy przyznać iż jesteśmy pod wielkim wrażaniem całego obiektu , a najbardziej osób tam pracujących i ich wiedzy za co bardzo dziękujemy.


Autor: Piotr


Tagi: oświetlenie sklepu, reflektory szynowe Poznań, oświetlenie budynków, ekskluzywne lampy, hurtownia oswietlenia