The Light

Szarych Szeregów 27 60-462 Poznań, Poland
biuro@thelight.pl

Aktualności Wrzesień 2017

Jako dystrybutor lamp Faro, chcemy zaprezentować kilka ciekawych nowości. W tym roku nowe modele wprowadzono zarówno wśród wentylatorów jak i lamp wewnętrznych i zewnętrznych, nie zapomniano również o lampach technicznych i żarówkach. Poniżej postaramy się opisać kilka modeli podzielonych na kategorie.

Jako pierwsze będa wentylatory. Co prawda sezon letni juz sie kończy, ale warto dodać iz większość modeli jest wyposażonych w wsteczne obroty. Powoduje to iż ciepłe powietrze, które ucieka do góry zostaje cofniete w dół.

 Wentylator Chicago Faro - to industrialny model idealny do loftowych pomieszczeń. Idealny do wnetylacji pomieszczeń o maksymalnej wielkości 13m2. Źródłem światła jest tutaj tradycyjna żarówka E27 o maksymalnej mocy 60W, oczywiście możemy zastosować żarówke LED. Wentylator sterowany jest za pomocą pilota. Posiada trzy stopniąwą regulacje prędkości, a więc zużywa kolejno 15,27 lub 49 watów uzyskując prędkość 124,176 lub 218 obrotów na minutę.

 wentylator_wentylatory_z_lampa_industrialny_chicago_33703_faro_the_light_poznan.jpg

Skoro jesteśmy już w klimacie industrialnym to warto zwrócić uwagę na industrialny kinkiet List Faro. Jest to prosta lampa która może byc również zamontowana jako lamp sufitowa. Wykonana jest z metalu w kolorze czarnym. Źródłem światła jest tutaj tradycyjna żarówka E27. Lampa występuje również w wersji podwójnej. Idealna do sypialnia lub jadalni.

 lampa_lampy_kinkiet_kinkiety_industrialny_list_60000_faro_the_light_poznan.jpg

Jeśli natomiast lubimy nowoczesne i praktyczne lampy to firma Faro ma propozycje do sypalni. To kinkiet Rob z dodatkową lampką do czytania. Lampa dostępna jest w dwóch kolorach nikiel oraz brąz. Jeśli interesuje nas tylko sama lampka do czytania to rówież jest ona dostępna osobno. W kinkiecie z abazurem głównym żródłem światła jest żarówka E27, natomiast do czytania przeznaczony jest moduł LED o mocy 3W i przyjemnej ciepłej barwie (3000K). Abażur wykonany jest z tworzywa sztucznego natomiast cały korpus z metalu.

lampka_nocna_do_czytania_kinkiet_do_sypialni_rob_68498_faro_the_light_poznan.jpg

Plafon Side Led Faro to lampa zaprojektowana przez Alexa i Manela Lluscę dla Faro Barcelona. Jej solidna i prosta struktura kontrastuje z kombinacją kolorów. W ofercie znajdziemy zarówno kilka wersji kolorystycznych jak i rozmiarów, oraz wersje w postaci lampy wiszącej. Źródłem światła w tej lampie sufitowej jest zintegrowane ciepłe światło SMD LED o mocy 20W.

lampa_lampy_sufitowa_sufitowe_plafon_czarny_miedz_side_led_faro_the_light_poznan.jpg 

Seria lamp Bu-Oh LED Faro jest przeznaczona do oświetlenia zewnętrznego jak ogrody, czy ściany budynków. Zaprojektowana przez Estudi Ribaudí ma przypominać oczy sowy. W kolekcji znajdziemy kinkiet oraz dwie wielkości słupków. Kinkiet dostępny jest również w kolorze białym. Źródłem światła jest moduł LED o mocy 12W wydobywający się z czterech stron lampy. Cała seria została nominowana do prestiżowej nagrody German Design Award 2018.

 kinkiet_kinkiety_zewnetrzne_zewnetrzny_ledowy_szary_bu_-_oh_led_faro_the_light_poznan.jpg

Kolejną z nowości lamp Faro jest seria lamp wiszących Mine Space. Zaprojektowana przez znane hiszpańskie biuro projektowe Nahtrang. Są to wiszące kulki wykonane z tworzywa sztucznego oraz z metalową ramką. Materiał i światło płynące przez dyfuzor zapewniają ciepłe i miękkie światło. Źródłem światła są tutaj żarówki E27. Lampa może być przystosowana do potrzeb użytkownika, dzięki samodzielnemu montażu haka możemy dowolnie zawiesić lampę. Lampy dostępne są w wykończeniu białym lub szarym. Średnica kuli to 18,5 centymetra.

lampa_wiszaca_match_wibia_mine_space_kulki_kule_faro_28375_the_light_poznan.jpg 

lampa_wiszaca_match_wibia_mine_space_kulki_kule_faro_28375_the_light_poznan_01.jpg

Jeśli już mówimy o nowościach z Hiszpanii to warto wspomnieć o lampach Leds-C4. To również popularny w Polsce producent z Półwyspu Iberyjskiego, posiadający szeroką ofertę lamp dekoracyjnych i technicznych. Produkcją lamp zajmuje się już od ponad 40 lat. W ciągu tego okresu firma ciągle się rozwijała wprowadzając nowe modele oraz rozwiązania technologiczne.

Pierwszą godną uwagi lampą jest kinkiet Flavia Leds-C4. Zaprojektowana przez hiszpańskie biuro Bendito Desgin. Stworzona została z myślą o wyposażeniu w lampy pokoi hotelowych, ale równie dobrze będzie prezentowała się w domowej sypialni. Korpus lampy został wykonany z metalu w kolorze chromu, abażur natomiast jest z trwałego tworzywa sztucznego. Przycisk został umieszony w dolnej części kinkietu Flavia. Źródłem światła jest tutaj tradycyjna żarówka z gwintem E27, która może zostać zamieniona na odpowiednik w wersji LED.

kinkiet_do_sypialni_lampa_przy_lozku_lampy_flavia_leds_c4_chrom_05-3686-21-m1_the_light_poznan.jpg

 

Bardzo ciekawym modelem jest seria lamp Invisible Leds-C4. W tym roku doczekała się nowego członka w rodzinie, lampy biurkowej oraz stojącej. Seria została zaprojektowana przez Francesco Vilaró i w 2016 otrzymała nagrodę German Design Award. Jest to minimalistyczna lampa z LEDowym źródłem światła wykonana z metalu i pomalowana w kolorze matowej czerni. Lampa regulowana jest w trzech pozycjach, włącznik dotykowy został umieszczony w podstawie.

lampa_biurkowa_minimalistyczna_czarna_invisible_leds_c4_10-5693-05-05_the_light_poznan.jpg 

Lampa wisząca Saturn Leds-C4 to kolejna ciekawa propozycja dekoracyjnego oświetlenia. Jest to ledowa lampa w kolorze miedzi, dostępna w dwóch średnicach 30 oraz 60 centymetrów.

 lampa_wiszaca_miedziana_minimalistyczna_saturn_lampy_leds_c4_00-6014-06-m1_the_light_poznan.jpg

W kategorii lamp zewnętrznych nowością jest słupek Cilin Leds-C4. Lampa wykonana jest z aluminium w kolorze antracytu. Stopień odporności na uderzenia to IK08 i IK10, czyli bardzo wysoki. Dostępna jest w dwóch wielkościach, mniejsza ma wysokość 80 cm i średnice 12 centymetrów. Większa ma już 100 centymetrów i 232 centymetry średnicy. Do wyboru mamy również barwę światła, jest to ciepła 3000K lub neutralna 4000K.

slupek_zewnetrzny_led_cilin_lampy_leds_c4_55-9706-z5-cmv1_the_light_poznan.jpg 

 

 

Lampa biurkowa Elva Leds-C4 to wysokiej jakości lampa, która podkreśli rangę każdego biura. Metalowa obudowa w kolorze pokryta chromem zapewni trwałość oprawie. Źródło światła do moduł LED o mocy 6W.

 chromowa_lampka_lampa_biurkowa_elva_10-1523-21-21_leds_c4_the_light_poznan.jpg

Kolejną minimalistyczną propozycją jest wisząca lampa Tubs Leds-C4. Ten oryginalny wygląd jak na lampę jest autorstwa znanego hiszpańskiego biura projektowego Nathrang Design. Biuro ma już w swoim port filo wiele ciekawych modeli lamp wykonywanych na zamówienie hiszpańskich producentów. Lampa dostępna jest w dwóch wielkościach oraz z możliwością ściemniania za pomocą systemu Dali. Oczywiście źródłem światła jest moduł LED o ciepłej barwie. Wykończenie lampy to czarny mat.

 trojkatna_lampa_wiszaca_nowoczesna_minimalistyczna_czarna_tubes_00-6000-05-m1_leds_c4_the_light_poznan.jpg

Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu z naszym biurem

 

Autor: Piotr


Tagi: lampy faro, lampy leds-c4 poznanhurtownia oświetlenia, hiszpańskie lampyhurtownia lamp poznań